ASCULTĂ LIVE
ASCULTĂ LIVE
Sorry, no results.
Please try another keyword

Elevi suceveni medaliați la olimpiada națională de limba germană

Elevii suceveni au obținut rezultate meritorii la olimpiada națională de limba germană, desfășurată la Colegiul Ștefan cel Mare Suceava.

La proba individuală, LOIS GULA și FADIA MAWAS de la Liceul Teoretic Filadelfia Suceava au reușit premii întâi, BIANCA SOLCAN de la Colegiul Petru Rareș Suceava premiul 2, iar LOAH ADAM de la Liceul Teoretic Natanael Suceava și TIBERIU DUMITRESCU de la Colegiul Petru Rareș Suceava mențiuni.

La proba de proiect, au câștigat premii întâi TIBERIU DUMITRESCU și ȘTEFAN CACIUR de la Colegiul Eudoxiu Hurmuzachi Rădăuți, premiul 2 LOIS GULA, premiul 3 ELISE CLIPA de la Liceul Teoretic Filadelfia Suceava și mențiune FADIA MAWAS.

Olimpicii suceveni sunt pregătiți de către profesorii LOREDANA CRUDU, RALUCA BOICIUC, MIHAELA AANEI, ANA-MARIA BESIADEȚCHI, RAMONA GRECIUC și ANGELA POPOVICI.

CITEȘTE ȘI

Olimpiada națională de limba germană va avea loc la Suceava

DĂ-NE FOLLOW PE INSTA ȘI FACEBOOK!

Distribuie

Picture of Bogdan Diaconița

Bogdan Diaconița

Poate te interesează

Echipa de robotică a Colegiului Ștefan cel Mare Suceava premiată în SUA

Evaluarea națională a început cu 220 de absenți în județul Suceava

6 milioane lei de la Consiliul Județean Suceava pentru construirea Seminarului Teologic Liceal Ortodox

VIDEO / Mii de suceveni au întâmpinat moaștele Sf. Ioan cel Nou de la Suceava

Sugerate