full screen background image

Final al atelierelor de artă “Din secretele maeștrilor” de la Muzeul de Istorie Suceava

Mâine la ora 11, la Muzeul de Istorie din Suceava va avea loc închiderea atelierelor de artă Din secretele maeștrilor – lumină și culoare.

Cu acest prilej vor fi restituite copiilor lucrările realizate în cadrul celor 4 ateliere de pictură, gravură, modelaj și realizare marionete.

 

În cadrul acestui eveniment va avea loc și premierea celor mai bune lucrări ale participanților.

 

Pentru Atelierul “George Lowendhal – scenograf”: premiul I – Mihalache Anda, premiul I –  Gavrilovici Irina, premiul II – Cojocariu Sabina, premiul II – Bogdan Andreea, premiul III – Bogdan Albert, premiul III – Popescu Diana Georgiana; menţiuni – Voloșin Andrei, Mihalache Amelia, Balahura Vlad, Raluca Paulencu, Tîrnovan Ioana, Moroșan Evelina; diplome de participare – Cazac Tudor-Gabriel, Chimiuc Antonia, Grămadă Ioan, Păstrăv Andra Melisa, Păstrăv Anelise Maria, Siretean-Macovei Daria, Teodosie Viviana, Arotăriței Aura- Mina, Obreja Andrada, Vasilescu Eduard, Hopulele Sarra, Gavrilovici Nicolae, Turcu Raisa.

 

Pentru Atelierul “Sculptura – arta volumelor”: premiul I – Telescu Sarra, premiul I – Filon Litvinchevici Teona,, premiul II – Van Dalen Claudia, premiul II – Hrițuleac Simona, premiul III – Tîrnovan Ioana, premiul III – Rusu Ioana Antonia; menţiuni – Melinte Ștefana, Siretean-Macovei Daria, Păstrăv Andra Melisa,Tărăboanță Iustin, Păstrăv Anelise Maria, Matei Caziuc, Perijoc Raluca Alesia; diplome de participare – Teodosie Viviana, Dejan Maria, Vîncă Achiței Ioan, Giuraniuc Ștefan, Rață Ilinca Teodora, Petrăreanu Dionisie, Damian Paul Adrian, Petrea Ioana, Costea David, Buliga Darius, Balan Dragoș, Cosmovici Bogdan Emilian, Rusu Matei Emilian, Irimia Ștefan, Costin Octavian.

 

Pentru Atelierul “Alternative plastice”: premiul I – Ioan Vîncă Achiței, premiul I – Roxana-Erika Crețu, premiul II – Sarra Telescu, premiul II – Iosua Petrăreanu, premiul III – Anelise Maria Păstrăv, premiul III – Ana Coțofrei; menţiuni – Daria Natalia Balan, Claudia Van Dalen, Tudor Cazac, Alexia Bumbu, Teona Filon Litvinchevici, Crina Gavrilovici; diplome de participare – Costea David, Petrăreanu Sarah, Petrăreanu Dionisie, Păstrăv Andra Melisa, Chimiuc Antonia, Moglan Călin Ștefan, Giuraniuc Ștefan, Hrițuleac Simona, Petrea Ioana, Sburlea Miruna, Grigorean Cristiana, Codreanu Ștefana, Petrăreanu Elisei.

 

Pentru Atelierul “Fantezie în culori “: premiul I – Morcov Octavian, premiul I – Brustureanu Iunia, premiul I – Țobîcă Bianca Elena, premiul II – Van Dalen Claudia, premiul II – Nistor Miruna, premiul II – Abramiuc Daniela, premiul III – Grigorian Iuliana Elena, premiul III – Lauric Teodora, premiul III – Irimia Andrei Cosmin; menţiuni – Lupu Maria, Ududec Marius, Irimia David Nectarie, Delibaș Delia, Păstrăv Anelise Maria; diplome de participare – Bîrlădeanu Alexandra, Șutac Tudor, Moldoveanu Ecaterina, Fraseniuc Briana, Iahne Maria Petronela, Păstrăv Andra Melisa, Delibaș Paul, Delibaș Filip, Delibaș Adelina, Grămadă Ioan, Lupu Spiridon.




Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Notă de informare privind protecţia datelor personale

Acceseaza